Identyfikacja wizualna puszczykowo

Identyfikacja wizualna

Nie ma doświadczonej firmy, bez prawidłowo zbudowanej marki. To baza obecnego biznesu. Na szczęście co chwila więcej przedsiębiorców zdaje sobie z tego sprawę i wkłada środki finansowe w zbudowanie brandu. Wszystko zapoczątkowuje się od stworzenia identyfikacji wizualnej firm.
Identyfikacja wizualna to pełen system, na który składa się mnóstwo szczegółów. Co ważne, wszystkie te elementy muszą być ze sobą zwarte. Dopiero wówczas da się mówić o doświadczonej identyfikacji wizualnej. Na system ten składa się m.in. logotyp firmy, kolorystyka firmy, użytkowana w oficjalnych pismach czcionka, a nawet wizerunek budynków zewnętrzny i ich wystrój we wnętrzu, projekt wyrobów a przy tym opakowań, a także wizerunek materiałów marketingowych. I w tym wszystkim jak wpierw nadmieniono konieczna jest spójność. Nie należy np. w jednym zakresie stosować jakiś odcieni, a gdzie indziej zupełnie innych. To nie ma nic wspólnego z fachową identyfikacją wizualną.
Wszystkie te zasady zapisywane są w tzw. księdze identyfikacji wizualnej, po wielokroć zwanej także księgą znaku. Jest to coś w rodzaju biblii dla marki. Jest ona używana np. przy adaptacji różnorodnego rodzaju kampanii reklamowych i marketingowych. Studia graficzne a przy tym agencje reklamowe otrzymują od firmy księgę znaku i projektując wszystkie artykuły muszą się dokładnie trzymać określonych tam norm.
W celu przyrządzenia księgi identyfikacji wizualnej lepiej jest się udać do profesjonalnej agencji marketingowej. Tam konstrukcją marki zajmą się zawodowcy posiadający niemałe doświadczenie w budowie nie jednej księgi znaku.


Możliwość komentowania jest wyłączona.